Kategorie pytańPytanie:

Pytanie: Rozwiązane
paulinaa844

JAK WSPOMÓC LAKTACJĘ?

Pyta: paulinaa844  |  Dodane: 29 sierpnia 2013  |  Ilość odpowiedzi: 1


Tagi: karmienie

witam Panią bardzo serdecznie,mam pytanie dotyczące laktacji,otóż mój pokarm pomału zanika,córcia ma dopiero 6 tyg.karrmie ja mlekiem ściagnietym oraz dokarmiam sztucznym.moim błędem było nauczenie jej ssania z butelki,ale musiałam to zrobić ponieważ mała po karmieniu piersią chciała dalej jeść a ja nie miałam już w piersiach a ona sie n i płakałą.a sztuczne jadła bez problemu.teraz przystawiam ją do piersi tylko w nocy ale bardzo mało possie,bo jak się zoriientuje że to pierś odrazu puszcza,i tak w nocy około 3-4 razy próbuje,wiem że czeste przystawianie wspomaga laktację ale w moim przypadku jest to bardzo stresujące jak ona płącze i się denerwuje.córcia obecnie waży 4900,a urodzona z masą 3850.dodam również że ma zaparcia robi mi kupkę dopiero w nocy po całym dniu i jest jej bardzo dużo.karmię bebikiem ,napiszę również jakie proporcję są w karmieniu:więcej mleka sztucznego po ok.70 ml 4 razy dziennie i ok.60 ml mleka ściągniętego 2-3x dziennie.Pani doktor czy istnieje jakiś sposób na pobudzenie laktacji,jakies tabletki,piję koper włoski oraz herbatkę dla kobiet karmiących,pije dużo płynów.dobrze się odżywiam co jeszce???bardzo bym chciała karmić samym mlekiem moim.


0
obserwuj pytanie  |  drukuj  | 
Dodaj do:

Najlepsza odpowiedź wybrana przez użytkowników

eenax

Odpowiada: eenax
Dodana: 29 sierpnia 2013


Jak nie zacznie córka więcej jeść z piersi to laktacja się nie rozkręci.
Laktację nakręca li i jedynie mechanizm ssania.

Pozostaje wiec albo zacząć córkę przystawiać więcej do piersi albo siedzieć dłużnej z laktatorem i stymulować piersi (ale laktator jest mniej skuteczny niż ssący maluch wiec tez może proces przy laktatorze powoli zanikać).

Na początek proponuje w smoczku od butli zrobić tak mikroskopijną dziurkę by dziecko musiało tez się mocno namęczyć by butlę pić. To może wtedy będzie chciał maluch więcej ssać pierś.Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
djablca 17 września 2013 djablca napisała:

witam:) dodatkowo proponowałabym kawe inke z mlekiem jak rowniez spozywanie nabiału:) powoli przy czestszym przystawianiu do piersi lakatacja sama powinna dostosowac sie do potrzeb dziecka:) na wszystko potrzeba czasu:) pozdrawiam:)


zgłoś
frogilla 12 lutego 2014 frogilla napisała:

Witam :) Ale co zrobić, gdy częste przystawianie nie pomaga, laktator i inka również (piję inkę litrami)? Mój syn również już się nie najada piersią, musieliśmy zacząć podawać butelkę, co mnie strasznie dołuje :(


zgłoś
eenax 13 lutego 2014 eenax napisała:

Nie dołuj się!
Nie wszystkim kobietom udaje sie karmić piersią. To ze podajesz dziecku mleko modyfikowane nie czyni z ciebie gorszej matki niż jak byś karmiła piersią. Jesteś taką sama kochającą matką.

Tak wiec nie dołuj się nie stresuj, próbuj karmić piersią a jak nic z tego nie wyjdzie to nic przecież sie nie stanie. Maluch dostanie mleko modyfikowane i tez będzie najedzony i szczęśliwy.